Filmy pacjent

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje pacjent. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.
Los Angeles 1983 roku. Detektyw Mason Storm odkrywa korupcję na najwyższych szczeblach władzy. Nasłani zabójcy mordują jego rodzinę, a ranny policjant zapada w śpiączkę. Pod zmienionym nazwiskiem zostaje ukryty w szpitalu. Opiekuje się nim pielęgniarka Andy Stewart. Po kilku latach Manson odzyskuje świadomość. Ucieka i przygotowuje zemstę.
Pewnego dnia w domu psychiatry Malcolma Crowe'a i jego żony Anny, dochodzi do tragedii. Mężczyzna zostaje zaatakowany przez niezrównoważonego psychicznie pacjenta.Vincent Grey oskarża doktora o to, że nie potrafił udzielić mu pomocy. Strzela do Malcolma, a chwile później odbiera sobie życie. Po zamachu i samobójstwie Crowe oddala się od żony i zaczyna wątpić w swoje zawodowe umiejętności. Pewnego dnia spotyka chłopca, który uważa, że widzi zmarłych...


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Rok 1969. Doktor Malcolm Sayer (Robin Williams) otrzymuje pracę w nowojorskim szpitalu. Wśród jego pacjentów są także zapomniane ofiary epidemii z 1916 roku - ludzie, których wirus zmienił w żywe posągi. Jednym z nich jest Leonard Lowe (Robert De Niro). Doktor Sayer orientuje się, że istnieje nowy, eksperymentalny środek umożliwiający "przebudzenie" Leonarda i innych chorych. Przebudzenie, które przywróci ofiarom epidemii życie z wszystkimi jego blaskami i cieniami, a lekarzowi da szansę przypomnienia sobie, czym są ludzkie uczucia sympatii i przyjaźni.

Persona

7,8
Opowieść o dwóch kobietach mieszkających w odosobnionym domku nad brzegiem morza. Znana aktorka Elizabeth Vogler (w tej roli Liv Ullmann) uparcie milczy, by w ten sposób zdystansować się do świata i ludzi... Pielęgniarka Alma (Bibi Andersson), której zadaniem jest opieka nad Elizabeth, wręcz przeciwnie - wierząc w sympatie milczącej pacjentki opowiada jej o swoich najintymniejszych przeżyciach.

Terapia

7,4
Psychoterapeuta (Gabriel Byrne) zaczyna wątpić w swoje zdolności do wykonywania zawodu, postanawia więc poszukać pomocy w rozwiązaniu problemu. Wraca do swojego dawnego terapeuty, którego nie widział od lat.
Ekranizacja pełnej zagadek, paradoksów i zmartwień powieści Czechowa, którą z powodzeniem można nazwać zarówno najbardziej pesymistyczną, jak i optymistyczną ze wszystkich jego powieści. W centrum fabuły – opartej na prawdziwych wydarzeniach – znajduje się historia ordynatora szpila psychiatrycznego, który zostaje jego pacjentem. Lekarz Andriej Jefimowicz Ragin ze swoją samotnością, dystansem, refleksją staje się tym samym jedną z kluczowych postaci, nie tylko twórczości Czechowa, ale i całej literatury światowej XX wieku. Scenariusz filmu napisany według powieści zachowuje trzon oryginalnej fabuły, jednak autorzy świadomie przenieśli jej akcję we współczesne czasy. Zdjęcia do filmu w nowatorski paradokumentalny sposób nakręcone zostały w prawdziwym szpitalu dla chorych psychicznie.
"Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?" - zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. To jedno z tych miejsc, którego się nie opuszcza. Za murem izolującym bohaterów filmu od świata, znajdziemy osoby z poważnymi zaburzeniami psychicznymi, schizofreników, osoby z chorobą afektywną dwubiegunową, seryjną morderczynię i wiele osób, które trafiły do psychiatryka tylko dlatego, że nikomu nie są potrzebne. Spędzają tu kilkadziesiąt lat, czekając na to, że pewnego dnia ktoś ich zabierze do normalnego świata. Niektórzy z nich w ogóle nie powinni tam przebywać. Pacjentami zajmuje się pięciu lekarzy oraz kilka pielęgniarek, którzy poświęcili najlepsze lata, służąc w szpitalu kolejnym pokoleniom. Szpital to życie w soczewce, świat uwypuklony w jednym miejscu we wszystkich jego wymiarach. Dyskretne wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury. To poszukiwanie człowieczeństwa tam, gdzie brakuje już nadziei.
Jacob wierzy, że jest wilkiem. Okazuje się, że nie jest jedynym, który wierzy w to, że jest zwierzęciem, a nie człowiekiem. Trafia do ośrodka, gdzie przede wszystkim dzieci i młodzież są leczone z zaburzenia zwanego dysforią gatunkową. Na Jacoba terapia jednak nie działa, jeszcze mocniej przekonuje się o tym, że jest wilkiem. W klinice poznaje dziewczynę wierzącą, że jest kocicą. Zaczyna ich łączyć niezwykła relacja...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…